Rosjanie stawiają na uprawy winorośli. To przez sankcje Zachodu

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.sputniknews.com 16 września 2016 11:36

Rosjanie stawiają na uprawy winorośli. To przez sankcje Zachodu przedstawiciele rosyjskiej elity podgrzewają zainteresowanie lokalnymi gatunkami winogron i/ fot. shutterstock.com

Jak podała gazeta The Wall Street Journal, sankcje Zachodu i kroki odwetowe Moskwy doprowadziły do niespodziewanego rozkwitu winiarstwa w Rosji – informuje serwis www.sputniknews.com.

„Jeszcze całkiem niedawno wino uznawane było za produkt elitarny sprowadzany z zagranicy (…) Z racji tego, że napięcie w stosunkach między Rosją i Zachodem ciągle się utrzymuje, spożycie wina przerodziło się w akt patriotyzmu" — pisze gazeta.

Przed konfliktem na Ukrainie produkcja wina w Rosji znajdowała się w stanie upadku, ale już w 2015 roku wzrosła o 25 proc., i krajowi wytwórcy prognozują jej dalszy wzrost. Kluczowi rosyjscy biznesmeni inwestują środki w krajowe wytwórstwo win, a koneserzy chwalą się, że lokalne gatunki, które ustępowały wcześniej gatunkom europejskim, podbijają serca nowych miłośników wina.

Wraz ze wzrostem popytu na rosyjskie wino, przedstawiciele rosyjskiej elity podgrzewają zainteresowanie lokalnymi gatunkami winogron i skupują lokalne gospodarstwa winiarskie — pisze The Wall Street Journal.

 Więcej na www.sputniknews.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM