Roman Jagieliński: Myślę o wejściu w segment przetwórstwa jabłek

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy.pl 01 lutego 2015 20:39

Roman Jagieliński: Myślę o wejściu w segment przetwórstwa jabłek Roman Jagieliński, prezes Grupy Producentów Owoców Roja, były wicepremier i minister rolnictwa

- W ramach naszego porozumienia działa 18 grup. Byłem przekonany, że w ten sposób będzie nam łatwiej pozyskać poważne kontrakty. Jednak mój optymizm był zbyt duży. Owszem, obecnie prowadzimy rozmowy z kontrahentami o kilku tysiącach ton lub dziesiątkach kontenerów jabłek, jednak w rezultacie zamówienia są jednostkowe. Konsorcja w takiej sytuacji, kiedy nie otrzymujemy poważnych zamówień, nie mają racji bytu - mówi Roman Jagieliński, prezes Grupy Producentów Owoców Roja, były wicepremier i minister rolnictwa.

Roman Jagieliński ma pomysł w jaki sposób wykorzystać fakt działania w konsorcjum.

- Bardzo poważnie myślę o wejściu w segment przetwórstwa jabłek, szczególnie tej drugiej klasy, żeby poprawić kondycję firmy i dochodowość sadowników. Dzisiaj głównym problemem jest zabezpieczenie takiego przychodu sadownikom, by mieli oni pieniądze na odtworzenie  produkcji. Dlatego myślimy o budowie fabryki, chcemy wejść w produkcję suszu z jabłek i produkcję soków NFC. Moim zdaniem w tych segmentach, mimo dużej konkurencji, znajdzie się zbyt - jeśli nie w Polsce to na zagranicznych rynkach – mówi Roman Jagieliński.

Jego zdaniem problem polega na tym, że nie ma poważnych rozporządzeń dot. pomocy finansowej dla grup producenckich.

- Na nowe przedsięwzięcie potrzebujemy dwa razy po 30 mln zł. 30 mln zł na biznes związany z suszonymi owocami, drugie tyle na biznes związany z sokami – wylicza Roman Jagieliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM