Roleski: Stawiamy na polskich dostawców

Autor: www.sadyogrody.pl 19 stycznia 2016 15:50

Roleski: Stawiamy na polskich dostawców Jakub Kołodziej, członek zespołu zarządzającego firmy Roleski/ fot. PJ

- Pozyskiwanie surowców do produkcji ma dla nas znaczenie strategiczne, nie tylko pod kątem samego zabezpieczenia produkcji ale również dlatego, że stanowi ważną część naszej polityki odpowiedzialności społecznej biznesu, zgodnie z którą staramy się w miarę możliwości poszukiwać i nawiązywać współpracę z lokalnymi dostawcami surowców oraz opakowań - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Jakub Kołodziej, członek zespołu zarządzającego firmy Roleski.

- Jesteśmy polską firmą rodzinną i stawiamy przede wszystkim na polskich dostawców, oczywiście tam, gdzie jest to możliwe - zapewnia Jakub Kołodziej.

Czy wprowadzenie podatku od sklepów wielkopowierzchniowych wpłynie na strategię i politykę cenową firmy Roleski? - Jak na razie temat ten jest wciąż mocno rozwojowy i brak jest jakichkolwiek konkretnych rozwiązań czy też propozycji, zatem cierpliwie czekamy. Mamy jedynie nadzieję, że podatek zostanie wprowadzony w taki sposób, aby promować polski handel i polskich przedsiębiorców oraz umożliwić rozwój klasy średniej - dodaje.

Jakie Roleski ma oczekiwania wobec nowej władzy w kontekście wprowadzania ułatwień dla rozwoju polskich przedsiębiorstw?

- Do tej pory często powtarzaliśmy, że od rządzących oczekujemy jedynie tego, aby nie utrudniali nam życia i samo to było już sukcesem, np. poprzez ograniczenie biurokracji. Ekipa, która jest obecnie u władzy wydaje się skupiać głównie na wypracowaniu rozwiązań korzystnych przede wszystkim dla Polski, a co za tym idzie poniekąd automatycznie dla polskich przedsiębiorców. Liczymy na to, że po wprowadzeniu podatku od sklepów wielkopowierzchniowych rządzący naszym krajem pójdą o krok dalej i w końcu w ten czy inny sposób docenią przedsiębiorców stuprocentowo polskich. Możliwości takich działań jest wiele a jeśli nie teraz, to kiedy? - dodaje Jakub Kołodziej.

Obecnie firma Roleski produkuje rocznie ok. 60-70 tys. ton sosów, swoje moce ocenia na ok. 150 tys. ton. Poza produkcją pod swoją marką, współpracuje również z dużymi międzynarodowymi korporacjami, dla których produkujemy towary na całą Europę pod znanymi markami, jakie istnieją na rynku spożywczym

Roleski, to rodzinna firma, założona w 1972 r.,  jest jednym z największych polskich producentów ketchupów, musztard, majonezów, sosów oraz dressingów w kraju. Firma zatrudnia 350 osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM