Roleski: Produkcja private lables to inwestycja w naszą firmę

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 26 sierpnia 2015 08:59

Roleski: Produkcja private lables to inwestycja w naszą firmę Marek Roleski, właściciel firmy Roleski/ fot. PJ

Firma Roleski produkuje obecnie rocznie ok. 60-70 tys. ton sosów. - Swoje moce oceniamy na ok. 150 tys. ton. Poza produkcją pod naszą marką, współpracujemy również z dużymi międzynarodowymi korporacjami, dla których produkujemy towary na całą Europę pod wszystkimi najbardziej znanymi markami, jakie istnieją na rynku spożywczym - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Marek Roleski, właściciel firmy Roleski.

PS: Jak Roleski podchodzi do tematu marek własnych?

Marek Roleski: Traktujemy produkcję marek własnych jako niezbędny barter, żeby po pierwsze mieć co robić, bo im większa produkcja tym większy wolumen, na który rozkładają się koszty stałe. Po drugie poprzez produkcję marek własnych można polepszyć pozycję swojej marki na półce danej sieci. Produkcję marki własnej traktujemy jako inwestycję w naszą markę Roleski. Wiemy, że to nam się opłaci w szerszym horyzoncie czasowym.

Jesteśmy gotowi na kolejne zamówienia, bo mamy wolne moce. W ostatnim czasie inwestowaliśmy w linie wysokowydajne i urządzenia, które dają możliwość produkcji żywności na wysokim poziomie. Wydaliśmy na to ok. 15 mln Euro w ciągu kilku ostatnich lat.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Roleski to rodzinna firma w 100 proc. polskim kapitałem, która powstała w 1972 r. Firma zatrudnia 350 osób. Roleski produkuje 60-70 tys. ton majonezów, musztard, ketchupów i dressingów rocznie. W portfolio ma m.in. 15 rodzajów musztard. W przybliżeniu ponad 50 proc. produkcji stanowi produkcja brandowa a reszta to produkcja marek własnych i współpraca z korporacjami.

Pełny wywiad z Markiem Roleskim, właścicielem Firmy Roleski w czerwcowym wydaniu magazynu "Rynek Spożywczy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM