Roleski, producent warzywnych sosów, nie jest na sprzedaż

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 12 maja 2015 13:10

- W naszej firmie istnieje dokument, który nazywa się konstytucją firmy rodzinnej Roleski i tam jest jedna myśl przewodnia – firma Roleski ma trwać wiecznie. Wszyscy, którzy są częścią firmy, muszą zadbać o to, żeby nazwisko Roleski było synonimem dobrej, powtarzalnej jakości. Konstytucja to obszerna księga, która doprecyzowuje w sposób doskonały w jaki sposób firma ma funkcjonować kiedy mnie już zabraknie - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Marek Roleski, właściciel firmy Roleski.

- Dokument narzuca moim następcom pewne zachowania, od których nie mogą odstąpić np. nie będą oni mogli przeznaczyć więcej niż 5 proc. dochodu na konsumpcję, jeśli ktoś zechce odejść z firmy to może to zrobić jedynie w momencie dogodnym dla dobra spółki, tzn. kiedy firma, będzie w stanie wypłacić w ratach należności od wartości inwentaryzacyjnej, inne wartości nie będą brane pod uwagę - mówi Marek Roleski.

Przedsiębiorca zapewnia, że nie ma miesiąca, w którym by nie otrzymał oferty kupna jego firmy.

- Ostatnia oferta była niebagatelna, sięgnęła 300 mln USD. Jednak Roleski nie jest na sprzedaż - wyraźnie podkreśla Marek Roleski.

Więcej czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM