Regionalne i ekologiczne produkty zyskują na popularności

Autor: www.sadyogrody.pl 07 listopada 2016 11:05

Regionalne i ekologiczne produkty zyskują na popularności fot. shutterstock

Produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne z roku na rok zyskują na popularności wśród polskich konsumentów. Powstaje coraz więcej miejsc, w których można taką żywność kupić lub się nią delektować - informuje na swojej stronie internetowej Friends of glass.

Trend jedzenia tradycyjnego, regionalnego i ekologicznego wciąż się rozwija, choć nadal brakuje wystarczającej świadomości i wiedzy konsumenckiej. Co prawda Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego czy Społeczny Instytut Ekologiczny włączają się w wiele inicjatyw, ale okazuje się, że te działania są wciąż niewystarczające.

- Nie ulega też wątpliwości, że powrót do produktów tradycyjnych wymusza zmiany w rolnictwie. Stają się one szansą dla gospodarzy, którzy z konieczności lub wyboru odrzucają produkcję na wielką skalę. Okazuje się, że tradycyjne i lokalne jest i powinno być  „małe”, bo „małe” w tym przypadku oznacza przede wszystkim smaczne - czytamy na stronie organizacji Friends of glass.

Rosnące zainteresowanie produktami tradycyjnymi, regionalnymi i ekologicznymi poprawia samopoczucie nie tylko ich wytwórcom i konsumentom, ale też napędza koniunkturę w innych sektorach. Jednym z nich jest przemysł opakowań szklanych. - Szkło jest preferowanym i wręcz naturalnym wyborem przez tego typu producentów. Jest nie tylko spójne wizerunkowo z ich produktem, estetyczne i urokliwe, ale też zdrowe, ponieważ nie wchodzi w interakcję z zawartością. Wykorzystuje się je nie tylko, jako ekologiczne opakowanie, ale również, jako element dekoracyjny. To wszystko zainspirowało nas do stworzenia Mapy Smaków Europy – projektu, w którym każdy chętny może określić swój smak, jak i smak swojego kraju – mówi Barbara Maciałczyk z Ardagh Group i organizacji Friends of Glass.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM