Radni z Sandomierskiego: Spadki cen jabłek przemysłowych to efekt zmowy

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 03 grudnia 2015 14:20

Radni z Sandomierskiego: Spadki cen jabłek przemysłowych to efekt zmowy Cena jabłek przemysłowych kupowanych przez przetwórnie spadła w ostatnim czasie o 40 procent/ fot. shutterstock

Jak mówią przedstawiciele grup producenckich z rejonu Sandomierza, spadająca cena jabłek przemysłowych to efekt zmowy. Rada Powiatu zajęła stanowisko w tej sprawie, które przekazała między innymi Ministerstwu Rolnictwa oraz Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów – podaje strefaagro.pl.

Cena jabłek przemysłowych kupowanych przez przetwórnie spadła w ostatnim czasie o 40 procent. Jak mówi Witold Stefaniak, szef grupy Złoty Sad, zarazem wiceprzewodniczący Rady Powiatu, ostatnie obniżki cen nie wynikają z braku popytu na koncentrat jabłkowy, ale z chęci zysku zakładów przetwórczych.

- Stanowczo protestujemy przeciwko jednostronnemu narzucaniu bardzo niskich cen przez działające w zmowie zakłady przetwórcze. Przestrzegamy zakłady przetwórcze, że stosowanie dyktatu cenowego może doprowadzić do akcji protestacyjnych – czytamy w przyjętym stanowisku.

Czytaj więcej w strefaagro.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM