Producent superfoods myśli o giełdzie

Autor: www.portalspozywczy.pl/ www.sadyogrody.pl 16 grudnia 2016 12:07

Producent superfoods myśli o giełdzie Fot. Facebook.com/Intenson

- Rok 2016 był dla nas rokiem pełnym wyzwań. Zwiększyliśmy moce produkcyjne poprzez otwarcie nowego zakładu konfekcjonowania. Skupiliśmy się na podwyższaniu standardów i jakości produktów. Nasz nowy zakład jest dostosowany do restrykcyjnych wymagań jakości - BRC i IFS - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Michał Lasocki, prezes Intenson Europe Sp. o.o.

Michał Lasocki dodaje, że w 2016 r. firma Intenson Europe dokonała dynamicznego wzrostu sprzedaży dzięki akcjom in-out w dyskontach. Firma wprowadziła do oferty wiele nowych produktów, takich jak bezglutenowe płatki owsiane czy hummusy z superfoods.

Jakie są plany Intenson na kolejny rok? 

- Naszym celem jest zwiększyć udział na rynku zdrowej żywności, dlatego będziemy wprowadzać nowe produkty, których nie zdążyliśmy wprowadzić w tym roku. Inwestujemy intensywnie w nowe linie produkcyjne. Jesteśmy w trakcie budowania własnego laboratorium, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze lepiej nadzorować jakość naszych produktów oraz selekcjonować dostawców. Chcemy też zwiększyć i postawić na sprzedaż zagraniczną. Uważamy, że jest to dobry kierunek na przyszły rok. Dużym wyzwaniem dla nas będzie pozyskanie dodatkowego finansowania, na czym będziemy się koncentrować. Rozważamy też wejście na giełdę i pozyskanie kapitału na dalszy rozwój - zapewnia Michał Lasocki.

Produkty marki Intenson są dostępne w ofercie krajowych marketów oraz delikatesów, a także w sklepach specjalistycznych ze zdrową żywnością. Od dwóch lat, firma rozwija zagraniczną sieć dystrybucji, i eksportuje swoje produkty m.in. do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Niemiec, Czech i do Słowenii. W ofercie sprzedażowej, znajduje się 100 superzdrowych produktów.

Intenson to innowacyjna polska marka, która specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji zdrowej żywności, w tym również produktów określonych mianem superfoods. Firma istnieje od 2007 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM