Producent soków i mrożonek, Hortex, myśli o wejściu w nową kategorię produktów

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl/ www.sadyogrody.pl 13 października 2015 13:23

Producent soków i mrożonek, Hortex, myśli o wejściu w nową kategorię produktów Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex/ fot. PTWP

- Na naszym rynku nie ma zbyt wiele podmiotów, które byłyby na sprzedaż i dodatkowo nadawałyby się, żeby funkcjonować pod marką Hortex lub takich, które pasowałyby do naszej dystrybucji soków. Chętnie byśmy podjęli tego typu rozmowy, jeśli tylko ktoś wyraził chęć sprzedaży - mówi Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex.

- Zawsze chętnie podejmiemy dyskusję, jesteśmy gotowi do rozmów, jednak na razie specjalnego celu akwizycyjnego nie mamy. Fakt, że Maspex dość długo czekał na transakcję pokazuje, że o tego typu przejęcia jest trudno na polskim rynku - mówi Tomasz Kurpisz.

W tym sezonie Hortex będzie skupiał się na poprawie sytuacji i odbudowie pozycji rynkowej Grupy Ren. - Będziemy starali się odbudować pozycję na rynku rosyjskim, powrócić do tych sieci, z których wypadliśmy, zwiększyć skalę sprzedaży. To są dla nas największe wyzwania - dodaje Tomasz Kurpisz.

W tym roku spółka zakończyła sporą inwestycję związaną z branżą sokową – chodzi o budowę linii do aseptycznego napełniania PET. - To opakowanie, które jest najszybciej rosnącym na rynku, wprowadziliśmy na rynek już kilkanaście miesięcy temu, jednak funkcjonowaliśmy głównie o kontrakty usługowe. W tej chwili mamy już własną linię. Dzięki temu możemy wejść w te segmenty rynku soków, w których dotąd byliśmy słabsi np. produkty w małych opakowaniach tzw.typu. on the go. Będziemy poważnie myśleli nad zwiększeniem swoich możliwości produkcyjnych, nad wprowadzeniem nowych rodzajów opakowań - mówi prezes.

Dotąd udziały Horteksu w rynku soków rosły, w tym roku spółka zamierza walczyć o kolejne wzrosty. 

- W roku finansowym 2014/2015 na inwestycje wydaliśmy ok. 40 mln zł, sama linia kosztowała ok. 30 mln zł. W tym roku plany inwestycyjne opiewają również na podobne kwoty. Nasze inwestycje skupią się na modernizacji infrastruktury zakładów. Będziemy chcieli zwiększyć i unowocześnić nasze moce w sokach, w mrożonkach na razie nie ma takiej potrzeby -z powodu embargo mamy jeszcze wolne moce - zapewnia prezes Horteksu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM