Producent przetworów owocowych rozbudowuje zakład i ofertę

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 15 czerwca 2015 14:25

Producent przetworów owocowych rozbudowuje zakład i ofertę fot. Eterno

Firma Eterno, producent przetworów owocowych premium z Pruszkowa, planuje rozwój zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Firma rozbudowuje swój zakład i rozszerza portfolio, jednak wcale nie zamierza wchodzić do dużych sieci handlowych. Barbara Stelmach, właścicielka spółki, zapewnia, że Eterno nie jest zainteresowane produkcją masową na potrzeby dużych retailerów, ale chce zwiększać swoją obecność w sklepach ze zdrową żywnością, kolonialnych i z tradycyjnymi wyrobami - informuje www.portalspozywczy.pl.

Na początku 2015 r. firma Eterno rozpoczęła rozbudowę zakładu w podwarszawskim Pruszkowie, powiększono halę produkcyjną i powierzchnię magazynową. Inwestycje te sfinansowane zostały ze środków własnych Eterno. Na najbliższe lata firma zaplanowała kolejną rozbudowę magazynu oraz zakup maszyn. Spółka czeka na ogłoszenie naborów wniosków o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Przetwory Eterno dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością na terenie całego kraju oraz we własnym sklepie internetowym. Spółka z roku na rok notuje wzrosty sprzedaży i planuje teraz ekspansję na rynki zagraniczne. - Mamy opracowany szczegółowy plan działań - mówi Stelmach, choć nie ujawnia jego szczegółów. Obecnie przetwory firmy znaleźć można w pojedynczych sklepach na terenie Czech, Wielkiej Brytanii, Austrii oraz Niemiec.

Firma wytwarza m.in. konfitury, syropy, owoce w syropie, przekąski oraz herbaty. - Wszystkie produkty są w 100 proc. naturalne. Nasze przetwory trafiają do ludzi świadomych, którzy czytają etykiety i poszukują oryginalnych smaków - komentuje właścicielka spółki. Prace nad rozwojem oferty firmy trwają nieustannie. Na tegoroczny sezon letni Eterno przygotowało syrop o smaku zielonej herbaty, tworzy także nowe konfitury truskawkowe. Oprócz tego firma pracuje nad przetworami dietetycznymi.

Więcej czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM