Producent mrożonek i soków, spółka Hortex, ma apetyt na akwizycje (video)

Autor: www.portalspozywczy.pl/ www.sadyogrody.pl 09 listopada 2015 13:06

Producent mrożonek i soków, spółka Hortex, ma apetyt na akwizycje (video) Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex/ fot. Żelazna studio

- Ostatnio dokonaliśmy znaczącej akwizycji i tym samym weszliśmy w trzeci obszar naszej działalności związanej z dystrybucją żywności mrożonej. Kupiliśmy udziały w grupie spółek Ren, zajmującej się właśnie dystrybucją żywności mrożonej. Jest to branża powiązana z naszą działalnością – produkcją mrożonek – ale traktujemy to jako oddzielny biznes. Mamy apetyt na kolejne akwizycje - mówił podczas VIII FRSiH w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex.

- Apetyt na akwizycje mamy, mamy również na to siły i środki. Natomiast dokonanie akwizycji nie jest proste. Nas interesują przede wszystkim spółki spożywcze, związane z przetwórstwem warzyw, takie, które byłyby pokrewne z naszą działalnością - mówi Tomasz Kurpisz.

Prezes przyznał, że kierowaną przez niego spółkę interesują dwa rodzaje firm. - Pierwsze to takie, które mają wyroby, które mogłyby funkcjonować pod marką Hortex, a drugie to takie, które nadawałyby się do wykorzystania w naszym systemie dystrybucji, nie tylko tej związanej z żywnością mrożoną, ale też w dystrybucji soków - dodał prezes.

Takich spółek nie ma zbyt dużo. - Są albo zbyt małe albo nie do kupienia w tej chwili. Cały czas obserwujemy rynek, cały czas jesteśmy zainteresowani, ale jakiś konkretnych celów do przejęcia w tej chwili nie mamy, co nie zmienia faktu, że jesteśmy zainteresowani akwizycjami - zapewnił podczas rozmowy podczas VIII FRSiH prezes Horteksu.

 

VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu, organizowane przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, odbyło się w dniach 4-5 listopada w Warszawie. Podczas dwóch dni debat goście mieli okazję wysłuchać dyskusji w ramach 17 sesji tematycznych, a także spotkać się w kuluarach z czołowymi przedstawicielami branży spożywczej i handlowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM