Producent i dystrybutor mrożonek celuje w 1 mln zł przychodów

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy.pl 09 października 2015 12:55

Producent i dystrybutor mrożonek celuje w 1 mln zł przychodów Maciej Włodarczyk, prezes Igloteksu/ fot. Żelazna Studio

W tym roku spodziewamy się kilkuprocentowego wzrostu przychodów w stosunku do roku poprzedniego, co oznacza, że nasze obroty znacząco przekroczą 1 miliard złotych. Wynik netto może się poprawić ze względu na to, że koszt pieniądza jest tańszy, zadłużenie grupy spada - mówi Maciej Włodarczyk, prezes Igloteksu.

- Z uwagi na pierwszy rok wdrażania nowej strategii, zmianę modelu biznesowego i struktury organizacyjnej grupy oraz koszty rozpoczętych inicjatyw strategicznych, których efektów spodziewamy się w latach kolejnych, nie spodziewamy się istotnej poprawy wyników finansowych - przyznaje prezes Igloteksu.

Maciej Włodarczyk zapewnia, że grupa ma od lat ustabilizowaną sytuację finansową i nie potrzebuje finansowania zewnętrznego. - Nasi akcjonariusze wspierają zarząd w realizacji przyjętej strategii rozwoju, widzą potencjał wzrostu wartości grupy Iglotex i nie planują w najbliższym czasie wyjścia z inwestycji w grupę Iglotex - dodaje Maciej Włodarczyk.

Do 2018 r. Iglotex planuje wydać na inwestycje ok. 150 mln zł, bez uwzględnienia potencjalnych akwizycji. Szef grupy zakłada inwestycje w odświeżenie floty dystrybucyjnej, inwestycje w zakładach produkcyjnych. - Nasza strategia zakłada duży wzrost produkcji i wzrost bazy klientów, których trzeba wyposażyć w sprzęt chłodniczy, zakłada też sprzedaż produktów o innym zakresie temperatur niż te, które dzisiaj obsługujemy. Planujemy również rozwój narzędzi informatycznych, bo przyszedł czas na wdrożenie jednego, spójnego systemu informatycznego dla wszystkich podmiotów z naszej grupy. Przejmując kolejne podmioty, każdy z nich funkcjonował w innym środowisku informatycznym - mówi Maciej Włodarczyk.

Grupa Iglotex zakończyła proces rebrandingu. Teraz wprowadza nową markę Proste Historie, która swoim zasięgiem obejmuje kategorie mrożonych warzyw i owoców, mącznych i ziemniaczanych wyrobów kulinarnych, frytek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM