Producent bakalii planuje inwestycje w moce produkcyjne

Autor: www.portalspozywczy.pl/PAP 01 grudnia 2014 10:09

Producent bakalii planuje inwestycje w moce produkcyjne Atlanta Poland wyda w 2015 r. na inwestycje 6-7 mln zł

Atlanta Poland, działająca na rynku bakalii, wyda w 2015 roku 6-7 mln zł na rozwój mocy produkcyjnych w zakładzie w Gdańsku. Spółka nie planuje na razie budowy nowej fabryki w Trójmieście - poinformował Dariusz Mazur, prokurent i główny akcjonariusz Atlanty Poland.

- Podjęliśmy decyzję o inwestycjach w rozwój mocy produkcyjnych w naszym zakładzie w Gdańsku. Zdobywamy nowych klientów, a tamtejsza fabryka pracuje już na 100 proc. swoich możliwości. Chcemy w 2015 r. zwiększyć jej moce do 60 ton dziennie przy dwóch zmianach z obecnych 48 ton przy trzech zmianach - powiedział w rozmowie z PAP Mazur.

- Szacujemy, że na przebudowę tego zakładu i nowe linie produkcyjne wydamy ok. 6-7 mln zł - dodał. Mazur poinformował, że zwiększona produkcja trafi przede wszystkim do segmentu B2B. Chodzi o przetwórstwo na potrzeby przemysłu cukierniczego i piekarniczego - dodał.

Atlanta będzie także kontynuować inwestycje odtworzeniowe w zakładzie we Włocławku, gdzie prowadzone jest konfekcjonowanie bakalii.  - We Włocławku większość nakładów ponieśliśmy już w poprzednich latach. W przyszłym roku nie przekroczą one 1 mln zł - skomentował Mazur. Dodał, że planowane w obu fabrykach inwestycje nie pociągną za sobą wzrostu zatrudnienia. Atlanta Poland informowała wcześniej, że rozważa budowę nowego zakładu w Trójmieście. Szacowano, że projekt pochłonie ponad 20 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM