Producent bakalii na razie nie planuje akwizycji (video)

Autor: www.portalspozywczy.pl/ www.sadyogrody.pl 12 listopada 2015 15:30

Producent bakalii na razie nie planuje akwizycji (video) Marek Moczulski, prezes spółki Bakalland (fot. PTWP)

- Obecnie akwizycje nie są przedmiotem naszych szczególnych rozważań, natomiast w biznesie nigdy nie należy mówić nigdy- mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Marek Moczulski, prezes spółki Bakalland.

Na jakim etapie jest obecnie proces integracji Bakallandu z Delektą?

- Proces integracji Bakallandu z Delekta w sensie prawnym jest zakończony. 30 czerwca spółki Bakalland i Delekta zostały połączone i od 1 lipca działają jako jeden organizm prawny. Jeśli chodzi o integrację operacyjną, to myśmy się już od zeszłego roku mocno do niej przygotowywali i od 1 stycznia tego roku spółki jeśli chodzi o sprzedaż działają jako jeden organizm. W tym roku wdrożyliśmy nowy system informatyczny w połączonych spółkach SAP. Jest jeszcze tuningowanie tego systemu polegające na wielu dodatkowych usprawnieniach, ale system działa od 1 lipca. Pozostaje oczywiście kwestia nauczenia się obsługi bieżącej tego systemu - mówi Marek Moczulski, prezes Bakallandu.

 

Prezes podkreśla, że integracja operacyjna jest w pełni dokonana. - W tej chwili przystępujemy do integracji jeśli chodzi o portfel produktowy szczególnie Delekty. Tam w ostatnich latach było wiele zaniechań, czekania na to, kto będzie następnym właścicielem firmy. W tej chwili wszystko jest gotowe. Zmieniamy opakowania, rozszerzamy portfolio, zmieniamy promocje, wykorzystujemy też element synergii pomiędzy produktami Delekty i Bakallandu. Te produkty sa bardzo synergiczne, wspierają jedne drugie, jak pamiętamy Bakalland to bakalie, a jak bakalie jeszcze kilkanaście lat temu były używane głownie do pieczenia. W tej chwili oprócz pieczenia dla bakalii istotnym elementem jest snakowość, to już jest 50/50. Natomiast Delekta to wszystko o pieczeniu, o deserach i to doskonale ze sobą współgra. I już teraz wykorzystujemy te synergie produktowe - dodaje szef Bakallandu.

Czy w związku z tym, że ten proces integracji jest na zaawansowanym etapie, Bakalland myśli o kolejnych akwizycjach, czy ma jakieś kolejne cele?

- Akwizycje w tej chwili nie są przedmiotem naszych szczególnych rozważań, natomiast w biznesie nigdy nie należy mówić nigdy. Jeśli za jakiś czas pojawi się cel akwizycyjny, który jest komplementarny do naszego produktu, bo pamiętajmy że połączenie Bakallandu i Delekty to był jeden z przykładów niesamowitej synergii pomiędzy firmami – i kosztowymi i produktowymi – na pewno byśmy się nad tym zastanowili. Ale w tej chwili nie pracujemy nad żadnym z takich celów akwizycyjnych - zapewnia Marek Moczulski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM