Primavika: Polscy konsumenci poszukają przetworów o jak najprostszym składzie

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy 23 lutego 2017 15:24

Primavika: Polscy konsumenci poszukają przetworów o jak najprostszym składzie Paweł Skrzypczak, prezes firmy Primavika/ fot. Żelazna studio

- Konsumenci w Polsce są coraz bardziej świadomi i poszukają produktów o jak najprostszym składzie. Do tego ulegają zdrowym modom - mówi Paweł Skrzypczak, prezes firmy Primavika.

Primavika to producent prozdrowotnej wegetariańskiej pod marką Primavika a także ekologicznej żywności z logo Primaeco, to rodzinna firma z polskim kapitałem.

W dobie mody na czystą etykietę Primavika zdecydowała się na modyfikację receptur m.in. wycofanie oleju palmowego ze swoich produktów a także na zmianę szaty graficznej.

Do tego wszystkie produkty firmy są pakowane w słoiki, gdyż zdaniem prezesa Primaviki słoiki to najbezpieczniejsze opakowanie dla żywności. - Szkło nie przenika do żywności, odwrotna sytuacja występuje w przypadku opakowań plastikowych, które mają zły wpływ na zapakowaną w nią żywność - zapewnia Paweł Skrzypczak.

Do tego Primavika pracuje nad poprawą świadomości polskich konsumentów jeśli chodzi o zdrowe odżywianie. Kiedy firma powstawała świadomość polskich konsumentów była niewielka, więc założyciele Primaviki wraz z przyjaciółmi, obok produkcji, od początku zajmowali się również edukacją społeczeństwa i propagowaniem zdrowego stylu życia.  - Dzisiaj różne organizacje promują ochronę zwierząt oraz wegetarianizm jako zdrowszy pomysł na życie. Wierzę, że ten segment rynku będzie się rozwijał jeszcze szybciej niż obecnie, bo zakażenia mięsa w różnych hodowlach będą się nasilać – zapewnia Paweł Skrzypczak.

I wspomina, że jeszcze 5-7 lat temu programy kulinarne w telewizji czy internecie dot. wyłącznie diety wegetariańskiej nie istniały. - Dzisiaj to standard, czasy się zmieniły, bo świadomość konsumentów wzrosła i coraz więcej Polaków uznaje wegetarianizm za bezpieczny - mówi prezes spółki Primavika.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM