Prezes Warwinu: Warto postawić na większą promocję czarnej porzeczki (video)

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 17 czerwca 2016 08:16

Prezes Warwinu: Warto postawić na większą promocję czarnej porzeczki (video) Tomasz Iżewski, Warwin SA/ fot. P.Pawłowski (ŻelaznaStudio)

- Obecnie na rynku dostępne są bardzo duże zapasy niesprzedanego soku zagęszczonego z czarnej porzeczki. Warto pamiętać o tym, że kilka lat temu, a mianowicie w 2011 roku ceny czarnej porzeczki przemysłowej doszły do poziomu około 4,00 zł/kg, co przyczyniło się do bardzo dużej ilości nasadzeń z nadzieją na wysokie zarobki – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Tomasz Iżewski, prezes firmy Warwin SA.

Prezes Warwinu dodaje, że jesteśmy zakładnikami tej sytuacji sprzed lat, kiedy nastąpiło wiele nowych nasadzeń. - W tym momencie te nasadzenia przynoszą plon w postaci bardzo dużej ilości owoców, które trafiają na rynek – komentuje ekspert.

- Czarna porzeczka jest owocem bardzo bogatym w witaminę C. Zdecydowanie promocja spożycia czarnej porzeczki przyniosłaby odpowiednie efekty, co umożliwiłoby większe rozpowszechnienie tego surowca na rynkach zagranicznych – dodaje Tomasz Iżewski.

Firma Warwin SA jest znaczącym producentem zagęszczonego soku jabłkowego w Polsce. Oprócz skupu jabłek pozyskuje również surowce do produkcji win owocowych i cydru - gruszki, wiśnie oraz owoce miękkie, tj. czarna porzeczka i aronia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM