Prezes Warwinu: Konkurencja chce obniżyć cenę mokrego przemysłu, a nie zaprzestać skupu

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska/www.sadyogrody.pl 14 marca 2017 09:35

Prezes Warwinu: Konkurencja chce obniżyć cenę mokrego przemysłu, a nie zaprzestać skupu Tomasz Iżewski, prezes firmy Warwin SA/ fot. P.Pawłowski (ŻelaznaStudio)

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że zakłady przetwórcze nie są zainteresowane kupnem tak zwanego "mokrego" przemysłu, ponieważ – jak twierdzą – z „suchego” przemysłu wychodzi lepszy koncentrat i lepiej się sprzedaje. O informacje na ten temat zapytaliśmy Tomasza Iżewskiego, prezesa firmy Warwin SA.

Jak mówi Tomasz Iżewski, cena na tzw. mokry przemysł od początku roku jest relatywnie wysoka (0,36-0,40 gr/kg), porównując do cen z początku z zeszłego sezonu (0,20-0,25 gr/kg). W zeszłym roku wyprodukowano ok. 270-290 tys. ton koncentratu i nie mamy sygnałów, aby aktualnie go na rynku brakowało - przyznaje. 

- Wobec powyższego uważam, że ceny płacone od początku tego roku przez konkurencję za mokry przemysł mają podłoże spekulacyjne. Nie wykluczone, że firmy kupujące mokry przemysł doszły jednakże do wniosku, że nie będą w stanie sprzedać wyprodukowanego relatywnie drogo słodkiego koncentratu - tłumaczy. 

Tomasz Iżewski mówi, że pierwsza połowa roku to tradycyjnie okres małego zainteresowania kupców koncentratem jabłkowym, stąd nie wykluczone, że może nastąpić korekta cen na tzw. mokry przemysł.

- My aktualnie nie kupujemy tzw. mokrego przemysłu, ponieważ przeprowadzamy konieczne modernizacje przed sezonem. Z tego co słyszeliśmy, konkurencja planuje obniżyć ceny płacone za mokry przemysł, a nie zaprzestać skupu - stąd wypuszczane przez nią sygnały o braku zainteresowania mokrym przemysłem - podsumował prezes Warwinu. 

Przeczytaj również: Przetwórnie nie chcą przyjmować "mokrego" przemysłu

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM