Prezes Warwin SA: Aktualnie nie ma nadmiaru jabłek przemysłowych

Autor: www.sadyogrody.pl 14 października 2016 11:40

Prezes Warwin SA: Aktualnie nie ma nadmiaru jabłek przemysłowych Tomasz Iżewski, prezes Warwin fot. PawełPawłowski/ŻelaznaStudio.pl

- Aktualnie nie ma nadmiaru jabłek przemysłowych, pomimo wieszczonej wcześniej zewsząd katastrofy nadpodaży – mówi Tomasz Iżewski, prezes zarządu Warwin SA.

Jak tłumaczy, ceny jabłek - przynajmniej tych przemysłowych - rosną choć z bardzo niskich poziomów (z 0,23 na zakładzie do 0,26-0,27 aktualnie).

Zdaniem Tomasza Iżewskiego, nie widać na razie jakiegoś szczególnie silnego zapotrzebowania na koncentrat jabłkowy. - Kupcy koncentratu zdaje się jeszcze nie wierzą, że rynek się może odbić się z dna – dodaje.

Tomasz Iżewski przyznaje także, że nie widać natomiast pozytywnych zmian na rynku jabłek deserowych. - Ceny stoją w miejscu – za przesortowane jabłka konsumpcyjne czerwone można uzyskać dziś nadal raptem około 0,50 zł/kg – mówi prezes Warwin SA.

Brak zbytu na jabłka deserowe, może spowodować jednakże wzrost podaży jabłek przemysłowych w listopadzie, lub po sezonie - na wiosnę – podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku.

Zakład Warwinu zlokalizowany w Warce (ok. 50 km na południe od Warszawy) zatrudnia na stałe ok. 100 osób. Produkuje - oprócz zagęszczonych soków owocowych - także wina owoce i cydry.

Czytaj także: Mazowsze: Ceny jabłek przemysłowych sięgają 24 gr/kg

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM