Prezes KUPS: Rynek soków NFC obserwujemy z niepokojem i nadzieją

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 02 listopada 2015 09:25

Prezes KUPS: Rynek soków NFC obserwujemy z niepokojem i nadzieją Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS)/ fot. sadyogrody.pl

- Nie chcielibyśmy, żeby produkcja soków NFC była zagrożeniem dla producentów zagęszczonych soków. Każdy rozwój powinien być postrzegany w kategorii szansy. Bazę dla soków NFC w dużej mierze przygotowują firmy „koncentratowe” – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS).

- Rynek soków NFC obserwujemy z niepokojem i nadzieją. Rozwój tej kategorii przyczynia się do wzrostu spożycia soków, jednak obawiamy się, że przy tak burzliwym rozwoju rozpoczyna się konkurencja cenowa między producentami soków NFC, co poskutkuje zaniżaniem jakości i zepsuciem całej kategorii sokowej – mówi Julian Pawlak.

Prezes KUPS mówi, że w ramach Krajowej Unii Producentów Soków istnieje Dobrowolny System Kontroli (DSK) jakości soków.

- Zaczynamy badać także soki NFC pod względem jakości. Dochodzą do nas sygnały, że w momencie kiedy brakuje firmom owoców do przetwarzania soków, to wspierają się koncentratem. W niektórych przypadkach rzeczywiście jest to prawda – komentuje. 

Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS), będzie uczestnikiem debaty zatytułowanej "Branża owocowo-warzywna. Kreowanie marki i wartości produktu", która odbędzie 4 listopada w ramach VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2015. 

Julian Pawlak jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków od 2004 roku, czyli od początku istnienie KUPS. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej "Tymbark" - MWS sp. z o.o. S.K.A.

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) to organizacja non profit zrzeszająca oraz integrująca 41 producentów soków, nektarów i napojów. Reprezentujemy firmy dostarczające na rynek krajowy około 40 proc. soków owocowych i warzywnych oraz produkujące około 70 proc. zagęszczonych soków owocowych i warzywnych w Polsce. 

VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2015 / 8th Food Market & Retail Forum – odbędzie się w dniach 4-5 listopada 2015 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton.

Przeczytaj więcej na temat FRSiH 2015:

Debata nt. rynku owoców i warzyw w ramach VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2015 - najważniejsze wydarzenie branży spożywczej w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM