Prezes KUPS: Producenci soków NFC konkurują ceną (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 07 listopada 2015 15:03

Prezes KUPS: Producenci soków NFC konkurują ceną (video) Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków

- Rynek soków NFC jest w trakcie burzliwego rozwoju. Oceniamy, że około 200 zakładów produkuje te soki - mówi Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków.

Jak podkreśla Julian Pawlak, Polska jest jednym z dwóch krajów w UE, gdzie odnotowujemy już drugi rok z rzędu wzrosty soków. W całej Europie jest spadek, w ubiegłym roku było to 3,3 proc.

Jak dodał prezes KUPS, w ubiegłym roku spożycie soków w Polsce wzrosło o 6 proc. Ten rok powinien przynieść wzrosty na podobnym poziomie.

- Nie spodziewamy się spektakularnych wzrostów - raczej że będzie to powolny wzrost. Oczywiście bez działań producentów i takich organizacji jak Krajowa Unia Producentów Soków trudno sobie te wzrosty wyobrazić - dodał prezes Pawlak.

- Za wzrosty odpowiada także kategoria soków nie z koncentratów, soków świeżych, czyli NFC. Jest to bardzo burzliwy rozwój w tym momencie. Oceniamy, że około 200 zakładów produkuje te soki. W większości są to soki w opakowaniach kartonowych 3 lub 5 litrów. Spoglądamy na ten rynek i z nadzieją i z pewnymi obawami - mówi prezes KUPS.

Dlaczego z obawami?

- Przy tak burzliwym rozwoju głównym wyznacznikiem wyboru konsumenta i producenta jest cena. Producenci konkurują ceną. Jest to najgorsza z możliwych konkurencji, dlatego, że w konsekwencji doprowadzi do obniżenia jakości. Obawiamy się skandalu na tym rynku związanego z jakością, który odbije się na całej kategorii soków - podsumowuje Julian Pawlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM