Prezes Igloteksu: Spodziewamy się ograniczonej ilości surowca w wyższej, niż rok temu, cenie

Autor: MB; www.sadyogrody.pl 17 września 2015 08:55

Prezes Igloteksu: Spodziewamy się ograniczonej ilości surowca w wyższej, niż rok temu, cenie Maciej Włodarczyk, prezes Grupy Iglotex/ fot. Żelazna Studio

- Współpracujemy z wieloma producentami owoców i warzyw w oparciu o umowy kontraktacyjne, w których określamy parametry takie jak ilość, jakość i ceny. Daje to obu stornom komfort, przewidywalność i pewność biznesu i możliwość nawiązania długiej, strategicznej współpracy - mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Maciej Włodarczyk, prezes Grupy Iglotex.

- Staramy się budować współpracę z producentami owoców i warzyw na zasadach partnerskich. Dostarczmy rolnikom sadzonki, które przeznaczane są później na produkcję surowca dla naszych produktów. Wymieniamy się wiedzą i obserwacjami – mówi Maciej Włodarczyk.

- Ten rok zapowiada się trudny dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. Susza spowodowała, że przewidywania co do plonów nie są najlepsze, spodziewamy się ograniczonej ilości surowca, w związku z tym należy się spodziewać wyższych cen surowców niż rok temu. Zastanawiamy się jak poradzić sobie z tym tematem, jak zabezpieczyć dostępność surowca dla nas i dla naszych klientów, z którymi również zawieramy kontrakty – dodaje prezes Igloteksu.

Grupa Iglotex zakończyła proces rebrandingu. Teraz wprowadza na rynek nową markę Proste Historie, która swoim zasięgiem obejmuje kategorie mrożonych warzyw i owoców, mącznych i ziemniaczanych wyrobów kulinarnych, frytek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM