Prezes Helio: Sytuacja na rynku bakalii wciąż jest trudna

Autor: www.sadyogrody.pl 28 stycznia 2015 10:15

Prezes Helio: Sytuacja na rynku bakalii wciąż jest trudna Leszek Wąsowicz, prezes Helio

- Ceny surowców stale rosną m.in. z uwagi na zwiększający się popyt w krajach Dalekiego Wschodu, np. Chinach. Ponadto zeszłoroczne przymrozki w Turcji spowodowały w bieżącym sezonie dwukrotny wzrost cen na morele czy orzechy laskowe - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Leszek Wąsowicz, prezes Helio.

Systematycznie rosnące ceny surowców oraz wysokie presje cenowe sprawiają, że rentowność branży bakalii jest dużo niższa niż przed kilkoma laty.

- Tegoroczne powodzenie firm bakaliowych zależy zatem przede wszystkim od rozwoju sytuacji na rynkach surowcowych, a także od umiejętnego zarządzania bardzo istotnym dla naszej działalności ryzykiem walutowym. Od lat są to główne wyzwania, z którymi musimy sobie radzić - mówi Leszek Wąsowicz.

Mimo trudnej sytuacji branżowej,  prezes Helio liczy, że rosnące zainteresowanie bakaliami zniweluje rynkowe niedogodności.

- W tegorocznych sukcesach pomoże nam z pewnością rozszerzona ostatnio linia bakalii Helio Natura charakteryzująca się brakiem typowych dla owoców suszonych konserwantów. Helio Natura to nasza odpowiedź na rosnący popyt na zdrową, naturalną i mało przetworzoną żywność, szczególnie poszukiwaną z uwagi na wzrost częstotliwości występowania w społeczeństwie alergii i innych chorób cywilizacyjnych, a także panującą modę na zdrowy tryb życia - zapewnia prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM