Prezes Grupy Maspex o transakcji zakupu aktywów Agros Nova (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 04 maja 2015 13:06

Prezes Grupy Maspex o transakcji zakupu aktywów Agros Nova (video)

Dzięki transakcji przejęcia wybranych aktywów Agros Nova, przychody grupy Maspex sięgną 4 mld zł w 2015 roku. - Ten rok, po 5-proc. wzroście, zakończyliśmy obrotami rzędu 3,3 mld zł, a dodając 700 mln zł, które wypracowały brandy Agros Nova, to bez wzrostów na poziomie organicznym, już mamy 4 mld zł – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes grupy Maspex Wadowice, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC 2015).

- W 2014 r. zrealizowaliśmy nasze cele przychodowe i dochodowe. Zakończyliśmy ten rok miłym akcentem, jakim było podpisanie umowy na zakup wybranych aktywów grupy Agros Nova. Jest to transakcja, która zmieni naszą pozycję na rynku spożywczym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Krzysztof Pawiński.

- Dzięki przejęciu takich marek jak Łowicz, Krakus czy Kotlin, Maspex wejdzie w nowe kategorie produktowe zajmując w nich, już na starcie, czołowe pozycje – potwierdził Krzysztof Pawiński.

Jego zdaniem, transakcja spowoduje także repolonizację dobrych polskich marek. – Ich miejsce jest w naszej grupie  - dodał.

Materiał video powstał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC 2015).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO