Prezes Eskimosa na VIII FRSiH: W tym roku głównym problemem są braki surowca

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 05 listopada 2015 13:14

Prezes Eskimosa na VIII FRSiH: W tym roku głównym problemem są braki surowca Stanisław Sulima, prezes Eskimosa/ fot. żelazna studio

- W tym roku nie ma problemu z brakiem rynku rosyjskiego, ponieważ na rynku jest mało surowca. Produktu będzie brakowało na rynku europejskim, a głównym problemem w tej chwili jest pozyskanie surowca - mówił Stanisław Sulima, prezes Eskimos SA na VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu, podczas debaty „Branża owocowo-warzywna. Kreowanie marki i wartości produktu”.

Według Stanisława Sulimy, Polska jest liderem w produkcji mrożonek. - Rynek rosyjski był istotnym rynkiem dla producentów owoców i warzyw mrożonych, wiele zakładów boleśnie odczuło ten zakaz. Efektem były ceny – w zeszłym sezonie spadły na rynku europejskim -  dodał.

Według prezes spółki Eskimos, z punktu widzenia ilości, masa towaru została ulokowana na rynku po niższych cenach.

- Zostały podjęte działania przez przetwórców dotyczące nowych rynków zbytu. Jednak nie jest to prostu proces, a każdy kraj ma określone warunki. Podobnie jak w innych sektorach branża dywersyfikuje rynki zbytu i nie powinniśmy obawiać się przyszłości – skomentował Stanisław Sulima. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM