Prezes Döhlera: Spodziewamy się wzrostu cen jabłek przemysłowych (video)

Autor: PM, portalspozywczy.pl 01 czerwca 2015 09:25

Prezes Döhlera: Spodziewamy się wzrostu cen jabłek przemysłowych (video) Piotr Podoba, prezes zarządu Döhler Polska; fot. PTWP / ŻelaznaStudio

- W tym roku zapowiadają się wysokie plony owoców. Mam nadzieję, że ceny jabłek nie powrócą do poziomu z jesieni 2014 r. Zagęszczony sok był tani i wyprzedaliśmy zapasy. Zatem spodziewamy się wyższych cen, ale na pewno nie powrócą one do poziomu 0,60-0,70 gr/kg. Chciałbym, aby ułożyły się one na poziomie umiarkowanych średnich wieloletnich - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Piotr Podoba, prezes zarządu Döhler Polska.

Zdaniem Piotra Podoby, mijający sezon skupu jabłek przemysłowych w Polsce był bardzo trudny, nieprzewidywalny i mocno zaskakujący

- Na początku sezonu, czyli we wrześniu  ub.r. mieliśmy urodzaj jabłek połączony z rosyjskim embargiem. To spowodowało atmosferę niskich cen. Dalej – dzięki tym niskim cenom – na zagęszczone soki z Polski otworzył się rynek USA. To spowodowało lekką zwyżkę cen jabłek – tłumaczy prezes Döhler Polska.

Jak podkreśla, na końcowe ceny wpłynęła sytuacja wiosenna. - Wszyscy spodziewali się wysokiej podaży w tym okresie, ale to nie nastąpiło. Prawie wszystkie jabłka przechowywane w chłodniach zostały sprzedane i nie trafiły one do przemysłu. To spowodowało dość dużą zwyżkę cen jabłek przemysłowych – mówi Piotr Podoba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM