Prezes Activ: Kupcy chcą mieć tłoczone soki w swojej ofercie

$data.author.description Autor: portalspozywczy.pl 03 grudnia 2014 13:41

Prezes Activ: Kupcy chcą mieć tłoczone soki w swojej ofercie fot. Activ / Roya Apple

- Nasi partnerzy handlowi bardzo szybko zdefiniowali oczekiwania konsumentów. Każdy kupiec chce mieć soki tłoczone w swoim portfolio. Wydawało się, że barierą sprzedaży może być duże opakowanie bag-in-box 3l i 5l, jednak konsumenci bardzo szybko się do nich przekonali - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Waldemar Żółcik, prezes firmy Activ Sp. z o.o., która jest producentem soków tłoczonych Royal Apple.

- Bardzo dynamicznie pracujemy nad rozwojem dostępności rynkowej naszych produktów, we wszystkich kanałach sprzedaży. Nasz sok można nabyć zarówno w kanale tradycyjnym, jak i sieciowym na terenie całego kraju. Szczególną uwagę poświęcamy dostępności naszych produktów w szkołach - dodaje Waldemar Żółcik.

Jego zdaniem, popularność soków NFC jest spowodowana przede wszystkim wzrostem świadomości konsumenckiej, który doskonale wpisuje się w trendy prozdrowotne. - Konsumenci poszukują produktów naturalnych o jak najmniejszej formie przetworzenia przemysłowego - dodaje prezes firmy Activ.

Jak podkreśla, w związku z embargo i niskimi cenami skupu owoców (głównie jabłek) można liczyć na spadki cen soków NFC. - Przestrzegam przed nadmiernymi oczekiwaniami. Na ostateczny koszt soku ma wpływ więcej czynników niż tylko cena jabłek. To wypadkowa wielu czynników - dodaje Żółcik.

Firma ma w planach ciągły rozwój. Chce kreować nowe naturalne i zdrowe produkty na bazie owoców z polskich sadów.

Activ jest firmą rodzinną, której działalność jest skupiona wokół sadownictwa. Kiedyś były to tylko uprawy i sady, później doszedł eksport jabłek na rynki zagraniczne. Niedawno działalność poszerzyła się o produkcję naturalnego mętnego soku. Soki NFC pasteryzowane Royal Apple są dostępne w opakowaniach bag-in-box o pojemności 3l i 5 l oraz w szklanych butelkach - 750ml, 330ml, 200ml. Zakład produkcyjny mieści się w Belsku Dużym k. Grójca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM