Polski cydr trafi do Kenii

$data.author.description Autor: portalspozywczy.pl 23 kwietnia 2015 12:56

Polski cydr trafi do Kenii fot. shutterstock.com

Polski cydr może trafić w najbliższym czasie na rynek afrykański – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Marek Ziółkowski, ambasador RP w Nairobi, w Kenii.

- Został podpisany kontrakt przez jednego z polskich eksporterów i ten cydr powoli do Kenii dociera, jednak na razie nie mogę zdradzić nazwy eksportera, bo nie mam upoważnienia – mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Marek Ziółkowski.

- Na początku maja będzie już dostępna pierwsza skrzynka tego cydru, ale na razie tylko podczas organizowanego święta z okazji 3 maja. Na rynku w Kenii jeszcze tego nie ma, bo na razie transport cydru został wysłany z Mombasy. Towar musi być jeszcze rozpakowany, ale sądzę, że na rynku będzie dostępny już w czerwcu - dodaje.

- Od 2007-2008 roku trwa poszukiwanie nowych rynków dla polskich przedsiębiorstw, nie tylko z powodu wojny Rosji i Ukrainy, ale też ograniczania ryzyka na tradycyjnych rynkach europejskich – mówi też Marek Ziółkowski. Polscy przedsiębiorcy szukają też nowych rynków z powodu embarga Rosji na polskie produkty spożywcze.

Kenia, to państwo w Afryce Wschodniej, położone nad Oceanem Indyjskim. Stolicą Kenii jest Nairobi.

W Polsce cydr to młoda i rozwijająca się dopiero kategoria alkoholu. Niemal dwa lata temu Polacy odkryli i polubili smak polskiego cydru, co otworzyło też drzwi idei wykorzystania bogactwa polskich jabłek, odkrywając przed sadownikami i ich regionami nowe perspektywy. Cydr jest bowiem napojem alkoholowym z jabłek, o zwartości alkoholu do 4,5 proc.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM