Polska będzie członkiem organizacji zrzeszającej producentów cydrów i win owocowych z UE

$data.author.description Autor: Farmer.pl 27 czerwca 2017 14:17

Polska będzie członkiem organizacji zrzeszającej producentów cydrów i win owocowych z UE fot. shutterstock

W pierwszej połowie czerwca Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa gościł Komitet Wykonawczy AICV (L'Association des Industries des Cidres et Vins de fruits
de l'U.E), organizacji zrzeszającej producentów cydrów i win owocowych krajów Unii Europejskiej - informuje farmer.pl.

Wizyta związana była z przyjęciem ZP PRW w poczet członków AICV oraz rozszerzeniem zakresu działań na forum międzynarodowym. To bardzo ważne wydarzenie, które dało możliwość zaprezentowania polskiej branży winiarskiej partnerom z całej Europy. Co więcej, Związek za cel postawił sobie wykorzystanie spotkania do prezentacji i promocji polskiego sadownictwa.

Podczas wspólnego posiedzenia AICV i ZP PRW w dniu 8 czerwca, analizowano istotne kwe-stie wspólne dla branży winiarskiej w całej Unii Europejskiej. Dyskusje dotyczyły głównie pro-jektów regulacji, którymi objęci zostaną producenci krajów europejskich. Ważnym punktem zebrania były ustalenia odnośnie akcesji ZP PRW do struktur AICV. Oficjalnie przyjęcie w po-czet członków AICV nastąpi, zgodnie z obowiązującymi zasadami, w trakcie najbliższego Wal-nego Zgromadzenia Członków Organizacji, zaplanowanego na jesień br. Do tego czasu ZP PRW będzie już jednak miał prawo do aktywnego uczestnictwa we wszelkich pracach AICV.

Jak mówi Jean-Pierre Stassen, Prezes AICV: „W niektórych państwach Unii Europejskiej po-sługiwanie się terminem "wina owocowe" jest w większości przypadków zakazane, ponieważ są rozbieżności w definicji wina, które tradycyjnie jest produkowane z winogron
i win owocowych, produkowanych z innych owoców niż winogrona. To jedna
z najważniejszych kwestii, nad którymi obecnie pracuje AICV, dlatego bardzo cieszymy się,
że już niedługo ZP PRW, jako związek skupiający producentów m.in. win owocowych, dołączy do naszej organizacji. Wierzę, że Polska będzie bardzo ważnym członkiem AICV".

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM