Polmlek sfinalizował przejęcie marek soków Fortuna, Pysio i Garden

Autor: www.sadyogrody.pl 10 lipca 2015 15:58

Polmlek sfinalizował przejęcie marek soków Fortuna, Pysio i Garden fot. materiały prasowe

Mleczarski Polmlek sfinalizował transakcję zakupu sokowej dywizji grupy Agros Nova. AN International 2 S.a.rl., właściciel Agros-Nova Soki Sp. z o.o. podpisał wstępną umowę z Grupą Polmlek na sprzedaż spółki. W wyniku transakcji do Grupy Polmlek dołączy zakłady produkcyjny i centrum logistyczne w Tymienicach a także marki Fortuna, Garden i Pysio. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Mogę potwierdzić, że nowy inwestor jest zainteresowany dalszym rozwojem biznesu sokowego, jak również rozwojem spółki Agros-Nova Soki w innych kategoriach produktowych. Daje to wszystkim pracownikom zatrudnionym zarówno w centrali spółki - w Warszawie, jak i w Tymienicach, perspektywę kontynuacji zatrudnienia oraz możliwości rozwoju w nowym, większym podmiocie. W trakcie tego procesu, jak również w poprzednich procesach sprzedaży np. w przypadku sprzedaży fabryki we Włocławku, zarówno dla mnie, jak i dla zarządu oraz właściciela Grupy Agros-Nova – funduszu IK Investment Partners – jednym z kluczowych czynników decyzyjnych było dobro pracowników. Dlatego też jestem bardzo zadowolony, że udaje nam się sfinalizować ten 5-letni proces inwestycyjny praktycznie bez zwolnień pracowników, przekazując biznes w dobrej kondycji zarówno, jeżeli chodzi o sprzedaż jak i rentowność. Jeszcze raz podkreślę, że szczególnie ze względu na naszych pracowników jestem zadowolony z tej transakcji - mówi Marek Sypek, prezes zarządu grupy Agros-Nova. 

Andrzej Grabowski, współwłaściciel Grupy Polmlek również jest zadowolony z zakupu Agros Nova Soki Sp. z o.o. - Transakcja ta pozwoli na rozszerzenie obecności Grupy Polmlek na rynku spożywczym w Polsce. Traktujemy ją również, jako pierwszy krok do kolejnego etapu rozwoju. Na transakcji tej skorzystają konsumenci i współpracujące z nami podmioty, zarówno w mleczarstwie, jak i w nowym dla nas segmencie soków i napojów. Przejmujemy biznes w dobrej kondycji, dobrze zorganizowany i zarządzany, zdolny do realizacji ambitnych przedsięwzięć gospodarczych. Dodatkowo pozyskujemy nowoczesne centrum logistyczne w centralnej części kraju, które pozwoli nam na uzyskanie dodatkowych synergii. Grupa Polmlek staje na drugiej nodze i zyskuje nowe perspektywy, a także silny impuls rozwojowy - dodaje Andrzej Grabowski.

Mleczarska grupa otrzymała wyłączność negocjacyjną w procesie, w którym do walki o sokowe aktywa Agrosu stanęło jeszcze pięć podmiotów m.in. Hortex, Colian i Kofola.

Przypomnijmy, po transakcji przejęcia przez Maspex części aktywów Agros Novy, w jej portfolio pozostały trzy silne sokowe marki - Fortuna, Garden i Pysio. Zarząd spółki zapowiadał, że będzie sama albo przejmować, albo poszuka inwestora branżowego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM