Polak wprowadził na brytyjski rynek soki w opakowaniach bag-in-box

Autor: www.sadyogrody.pl 21 grudnia 2015 11:12

Polak wprowadził na brytyjski rynek soki w opakowaniach bag-in-box fot. za thejuicepremium.co.uk

Maciej Kacprzyk, pochodzący z Polski student Uniwersytetu Południowej Walii, wprowadził na rynek brytyjski nową markę soków NFC w opakowaniach typu bag-in-box – The Juice Premium - podał serwis BeverageDaily.com.

Marka TheJuice Premium chce promować opakowania soków typu bag-in-box w Wielkiej Brytanii wierząc, że jest to dobry sposób na ograniczenie produkcji odpadów w tym kraju (karton jest cały czas ten sam, wymienia się tylko worki z sokiem).

Zdaniem założyciela marki, bag-in-box jest dobrym rozwiązaniem dla przechowywania soków, ponieważ dzięki specjalnej technologii tłoczenia, sok można przechowywać w temperaturze pokojowej około 10 dni po otwarciu (tradycyjne soki trzeba wypić w ciągu 1-2 dób i przechowywać w lodówce). Ponadto produkt nie zawiera żadnych cukrów, słodzików i konserwantów.

Jak potwierdza Maciej Kacprzyk, tłoczone soki The Juice Premium są dobrą alternatywą dla napojów owocowych i soków w tradycyjnych kartonach oraz butelkach.

Soki dostępne są w kilku wariantach smakowych (jabłko oraz połączenia różnych owoców). Oferta smakowa ma być rozszerzana.

Soki NFC, w tym te w opakowaniach bag-in-box, są bardzo popularne w Polsce. Zanotowały w ostatnich 4 latach wzrost spożycia w Polsce o 57 proc., podczas gdy w Europie ich spożycie zwiększyło się o 12,5 proc. W okresie 2010-2014 w Polsce nastąpił wzrost spożycia soków bezpośrednich z 42 do 66 mln litrów. Soki NFC stanowią u nas już 15,4 proc. udziału w rynku soków i jest to poziom zbliżony do sytuacji w Niemczech, jednak tam rynek jest większy – w 2014 r. Najbardziej rozwinięty w Europie rynek soków NFC jest we Francji, gdzie stanowi on 62 proc. rynku soków (spożycie w 2014 r. wyniosło 775 mln l) i w Wielkiej Brytanii – 42 proc. (spożycie – 441 mln l). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM