Polacy nie są przekonani do spożywania owocowych musów

Autor: www.sadyogrody.pl 13 grudnia 2015 17:40

Polacy nie są przekonani do spożywania owocowych musów fot. KUPS

Polscy konsumenci nie mają świadomości tego jaki jest skład musów owocowych. Przez to bardzo mało osób uważa je za produkty naturalne i wartościowe. Jak jest naprawdę?

Aż 60 proc. badanych uważa, że do musów dodaje się konserwanty, barwniki (52 proc.), cukier (68,7 proc.) lub substancje słodzące (63 proc.). Zdaniem ekspertów mus to w pełni identyczny z naturalnymi warzywami i owocami, przetarty produkt, który nie zawiera dodatku cukru, więc jest produktem w 100 proc. naturalnym - informuje KUPS.

Według założeń KUPS, kategoria musów ma rosnąć kilka procent rocznie.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy Millward Brown wynika, że w aspekcie pozytywnych nawyków żywieniowych przodują mieszkańcy miast. Większość mieszkańców miast (43,9 proc.) spożywa owoce 2-3 razy dziennie, podczas gdy większość mieszkańców wsi (40,8 proc. badanych) spożywa owoce raz dziennie. Podobnie jest w kwestii spożycia warzyw – mieszkańcy miast (50 proc.) spożywają je 2-3 razy dziennie, natomiast mieszkańcy wsi (53,9 proc.) tylko raz dziennie. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Jedną porcję może zastąpić sok lub mus owocowy, warzywny lub owocowo-warzywny.

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) jest organizacją branżową zrzeszającą producentów soków oraz inne podmioty bezpośrednio współpracujące z branżą sokowniczą. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM