Polacy chętnie spożywają owoce i warzywa. Najbardziej lubią świeże produkty

Autor: www.sadyogrody.pl 11 sierpnia 2015 14:09

Polacy chętnie spożywają owoce i warzywa. Najbardziej lubią świeże produkty Polacy najchętniej spożywają owoce i warzywa w świeżej postaci/ fot. shutterstock

W Polsce sezon na świeże owoce i warzywa w pełni. Soczyste truskawki, słodkie maliny, pachnące słońcem pomidory czy chrupiące papryka i marchewka to tylko sezonowe przysmaki. Eksperci przekonują, że sięgając po soki i musy owocowo-warzywne można cieszyć się ich smakiem przez cały rok.

Dietetycy podkreślają, że prawidłowa dieta powinna zawierać co najmniej 400 g owoców i warzyw, najlepiej w różnych formach, podzielonych na minimum 5 porcji. Polacy mimo, iż najbardziej lubią świeże owoce i warzywa, to jednak spożywają ich zdecydowanie za mało.

Jedynie 10 proc. Polaków spożywa zalecane 5 porcji owoców a 7 proc. warzyw. Główną tego przyczyną jest brak czasu – zarówno na zakup produktów, jak i ich przygotowanie. Jednak w każdej dziedzinie życia można znaleźć sprytne rozwiązania.  W tym przypadku sposobem na uzupełnienie diety w warzywa i owoce są soki i musy. 

Zdaniem ekspertów Polacy nadal nie zdają sobie sprawy, że soki i musy to produkty w pełni naturalne, wyprodukowane w 100 proc. z owoców lub warzyw, bez użycia substancji konserwujących czy barwników. Soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne 100 proc., jak również 100 proc. musy w dodatku nie są dosładzane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM