Polacy chętnie sięgają po chipsy z suszonych owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 23 kwietnia 2015 15:03

Polacy chętnie sięgają po chipsy z suszonych owoców i warzyw fot. shutterstock

Aż 99,9 proc. Polaków jada przekąski, a 98,9 proc. z nich deklaruje że wybiera te zdrowsze. Jak mówią badania zrealizowane na zlecenie Crispy Natural, Polacy sięgają m.in. po bakalie oraz chipsy z suszonych warzyw i owoców – czyli przekąski naturalne.

Polacy najczęściej sięgają po naturalne przekąski, ponieważ są zdrowsze od słodkich i słonych (48 proc.), smaczne (41 proc.), a 30 proc. ankietowanych wybiera je ze względu na właśnie ich naturalne pochodzenie. Ankietowani doceniają także podczas wyborów fakt, że naturalne przekąski są źródłem błonnika oraz idealnie sprawdzają się jako zamiennik dla tych tłustych i wysokokalorycznych (na to wskazało aż 27 proc. ankietowanych).

W ponad połowie rodzin, panowie sięgają po zdrowe przekąski tak samo często jak dzieci, a wydawać by się mogło, że przekąski to produkty dla tej najmłodszej grupy konsumentów. Z badań wynika także, że Polacy przynajmniej raz w tygodniu zaopatrują się w naturalne przekąski  (48 proc.), a ponad 30 proc. w tym samym czasie sięga po nie nawet kilka razy.

Przekąski z suszonych owoców i warzyw niezależnie od pory roku wybiera aż 73 proc. konsumentów. Jednak jak pokazują badania, te owocowe cieszą się większą popularnością niż warzywne. 95 proc. kupujących najchętniej sięga po przekąski z suszonych jabłek. Z kolei wśród warzyw największym uznaniem cieszy się suszony pomidor.

Deklaracje są obiecujące, a kampanie prowadzone przez producentów zaczynają przynosić pożądany efekt. W dobie walki z otyłością nie tylko wśród dorosłych, ale i już wśród najmłodszych, cieszy widoczna zmiana świadomości konsumentów i dokonywane przez nich wybory zakupowe. Polacy coraz częściej spoglądają na etykiety i kierują się naturalnym pochodzeniem produktów.


Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM