Plantatorzy i przetwórcy powinni mieć do siebie większe zaufanie

Autor: www.sadyogrody.pl 23 grudnia 2014 09:20

Plantatorzy i przetwórcy powinni mieć do siebie większe zaufanie Marek Sypek, prezes grupy Agros Nova

- W normalnych warunkach biznesowych umowy kontraktacyjne na dostawy surowców to doskonałe rozwiązanie - zarówno dla producentów owoców i warzyw, jak i dla przetwórców, bo obie strony mogą czerpać z tego rozwiązania realne korzyści. Jednak w naszym kraju cały czas ten system nie sprawdza się w 100 proc., bo z naszych doświadczeń wynika, że lojalność małych producentów jest bardzo słaba - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Marek Sypek, prezes grupy Agros Nova.

Marek Sypek, prezes grupy Agros Nova, chciałby, żeby w Polsce wreszcie zaczęła występować większa lojalność zakupu surowców, by plantatorzy i przetwórcy mieli do siebie wzajemne zaufanie i byli wobec siebie fair podpisując kontraktacje.

- Patrząc z punktu widzenia przetwórców, życzymy sobie większej koncentracji po stornie producentów i plantatorów, bo na rozdrobnieniu w tym sektorze zarabiają jedynie pośrednicy - dodaje Marek Sypek.

Prezes przyznaje, że dotąd Agros Nova nie miała możliwości zakontraktowania 100 proc. potrzebnych jej surowców rolnych, ze względu na dużą skalę swoich zamówień.

- Dlatego część owoców i warzyw kupujemy w ramach podpisanych umów kontraktacyjnych, część realizujemy w punktach skupu, a niewielką ilość przywozimy spoza Polski. Staramy się współpracować z rolnikami z miejsc zlokalizowanych w pobliżu naszych zakładów przetwórczych, by nie ponosić dodatkowych kosztów transportu- zapewnia Marek Sypek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM