Pinguin Foods rozbudowuje zakład w Lipnie. Firma zwiększy skup owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl / PAP 08 października 2015 16:02

Pinguin Foods rozbudowuje zakład w Lipnie. Firma zwiększy skup owoców i warzyw Pinguin Foods Polska inwestuje w Pomorskiej SSE

Pinguin Foods Polska w Lipnie (należy do Grupy Kapitałowej Greenyard Foods N.V z siedzibą w Gandawie w Belgii) planuje zwiększyć zdolności produkcyjne istniejącego zakładu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja spowoduje też dwukrotne zwiększenie skupu świeżych owoców i warzyw z lokalnego rynku.

Projekt przewiduje budowę obiektów produkcyjnych i magazynowych, przebudowę istniejącej hali produkcyjnej oraz rozbudowę infrastruktury technicznej. Rozbudowa ma dwukrotnie zwiększyć wydajność w stosunku do obecnej. Ma powstać co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Firma zapowiada zainwestowanie ponad 55 mln zł.

Jak już podawał serwis www.sadyogrody.pl, rozbudowa zakładu w Lipnie jest częścią reorganizacji produkcji w fabrykach w Lipnie i Ełku. W ramach działań produkcja zostanie scentralizowana w Lipnie, a fabryka w Ełku będzie spełniała funkcję magazynu. Czytaj także: Właściciel Pinguin Foods Polska reorganizuje produkcję w Ełku i Lipnie 

Inwestycja w Lipnie jest możliwa dzięki powiększeniu o ponad 180 ha Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu, w najbliższych latach może powstać ok. 1,5 tys. miejsc pracy, a inwestorzy mogą zainwestować ok. 833 mln zł.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zarządza terenami na terenie czterech województw północnej Polski (pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego), położonymi w pobliżu autostrad i portów morskich.

Pinguin Foods Polska jest członkiem Grupy Greenyard Foods. Greenyard Foods posiada na świecie dwa oddziały: Noliko - specjalizujący się w produkcji cent warzyw w puszkach oraz oddział Pinguin specjalizujący się w produkcji i sprzedaży produktów mrożonych. W Polsce grupa jest obecna w segmencie mrożonych warzyw i owoców pod trzema markami: Pinguin, d'aucy i Felco.

Greenyard Foods ma siedzibę w Belgii. Grupa dostarcza produkty mrożone do 90 krajów na całym świecie i posiada w Europie 13 zakładów produkcyjnych, z których - do czasu reorganizacji - aż cztery będą położone w Polsce (Lipno, Ełk, Dąbrowa Chełmińska, Adamów).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM