Pinguin Foods rozbudował zakład w Lipnie. Zwiększy skup surowców

Autor: www.sadyogrody.pl 09 września 2016 15:20

Pinguin Foods rozbudował zakład w Lipnie. Zwiększy skup surowców Pinguin Foods Polska jest członkiem Grupy Greenyard Foods

Greenyard Foods, belgijski potentat mrożonkowy i właściciel Pinguin Foods Polska, właśnie powiększył swój zakład produkcyjny w Lipnie na Kujawach. Firma chce dalej rozwijać się w naszym kraju.

Powierzchnia zakładu zwiększyła się niemalże trzykrotnie i obecnie wynosi  łącznie 22 000 mkw.

Rozbudowa zakładu umacnia pozycję firmy w jednym z największych i najlepiej rozwiniętych regionów rolniczych w Polsce oraz wprowadza nowy model biznesowy: Lipno jako zakład strategiczny, którego pracę wspomagają 2 zakłady satelickie w Dąbrowie Chełmińskiej i Adamowie oraz centrum dystrybucyjne i składowe w Ełku.

Dotychczasowa produkcja, która obejmowała głównie pomidory, cebulę, kalafiory, brokuły, wiśnie, truskawki, wzbogaci się min. o warzywa korzeniowe, groszek, dynię , cukinię i paprykę.  Docelowo zakład będzie specjalizował się przede wszystkim w produkcji brokułów, warzyw dla żywności dla dzieci (baby food), a także warzyw BIO i owoców .

- Rozbudowa zakładu w Lipnie pozwoli nam jeszcze lepiej konkurować na coraz bardziej wymagającym rynku mrożonej żywności. Inwestycja oznacza zwieszenie wolumenów już w ciągu pierwszego roku, podniesienie wydajności produkcji i pakowania przy zmniejszonym zużyciu energii i wody oraz optymalizację łańcucha dostaw - mówi Anna Jęczmyk, prezes zarządu  Pinguin  Foods Polska. 

Inwestycja otworzy nowe możliwości współpracy z naszymi partnerami handlowymi oraz lokalnymi producentami surowca. Będzie się to wiązało ze wzrostem zakupu surowców i poszerzeniem gamy produktów.

W ramach globalnych zmian w grupie, do której należy Pinguin Foods Polska, nazwa polskiego oddziału z  dniem 1 stycznia 2017 r. zmieni się na Greenyard Frozen Poland.

W 10 zakładach w całej Europie, zespół liczący 1567 pracowników wytwarza rocznie 400 000 ton najwyższej jakości mrożonek. Obecnie Grenyard Frozen, obecny na rynku w 25 krajach,  jest drugim co do wielkości producentem mrożonych warzyw i owoców w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM