Piechociński: Jabłko strategicznym surowcem przetwórczym

Autor: Bankier.pl 16 grudnia 2015 14:28

Piechociński: Jabłko strategicznym surowcem przetwórczym Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki/ fot. PTWP

- To, co wydarzyło się po wprowadzeniu embarga, czyli zwiększenie przetwórstwa jabłka, daje szansę na trwałą sprzedaż dużej produkcji. Widać to na przykładzie cen jabłek przemysłowych, które mocno wzrosły w porównaniu z ubiegłym sezonem - powiedział w rozmowie z serwisem Bankier.pl, Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki.

- Trzeba przyznać, że ten rok dla jabłka detalicznego będzie trudniejszy, bo Rosjanie zatkali kanały dystrybucji tego owocu na rynek rosyjski. Dzięki partnerom, np. bałkańskim, polskie jabłko pojechało w opakowaniach podpisanych w ich językach narodowych i znalazło satysfakcjonujący rynek wśród rosyjskich konsumentów - komentuje Janusz Piechociński.

Zdaniem byłego wicepremiera, w tym roku będzie to trudniejsze. Jednak przypomniał, że otwarto kilka znaczących rynków, także pozaeuropejskich, z Kanadą na czele. - Mamy nadzieję, że dobra wiadomość przyjdzie niedługo także ze Stanów Zjednoczonych. Współpracujemy też Singapurem, Wietnamem, Indonezją, Indiami i krajami arabskimi, gdzie sprzedajemy dużo jabłek - dodał Piechociński w rozmowie z Bankier.pl.

Czytaj więcej na Bankier.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM