Pamapol zmieni właściciela?

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl/www.sadyogrody.pl 27 lipca 2015 09:43

Pamapol zmieni właściciela? W strukturze Grupy Pamapol znajdują się Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego/ fot. Pamapol

Spółka Amerykanka Struktura Sp. z o.o., należąca do Pawła i Mariusza Szataniak, wezwała do sprzedaży 6,64 mln akcji Pamapolu, czyli 21,13 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki po 1,15 zł za akcję - podaje serwis www.portalspozywczy.pl.

Pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerskie BDM podał, że zapisy na sprzedaż akcji przyjmowane będą od 17 sierpnia do 18 września 2015 r.

Na dzień ogłoszenia wezwania wzywający posiada 24.786.750 akcji Pamapolu, dających łącznie 78,87 proc. w kapitale zakładowym i uprawniających do wykonywania 78,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

W wyniku wezwania Amerykanka Struktura chce mieć łącznie 31.428.950 akcji Pamapolu, czyli 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, ale na razie nie zamierza wycofywać Pamapolu z warszawskiej giełdy.

Wzywający traktuje nabycie akcji Pamapolu jako inwestycję w horyzoncie średnioterminowym, zależnym od oczekiwanego wzrostu wartości spółki.

W strukturze Grupy Pamapol znajdują się Warmińskie Zakłady Przetwórstwa OwocowoWarzywnego Sp. z o.o. z siedzibą w Kwidzynie (WZPOW), która jest producentem warzyw konserwowych i mrożonych. Produkty pod marką „Kwidzyn” oferowane są na rynku polskim i zagranicznym od 1934 r. Podstawowe pozycje obejmują groch, kukurydzę, fasolę, brokuł i kalafior.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM