Owoce, warzywa, soki i musy dodają energii

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 10 kwietnia 2017 14:20

Owoce, warzywa, soki i musy dodają energii fot. shutterstock

- Sięgając codziennie po owoce i warzywa lub pijąc 100 proc. soki i jedząc musy owocowo warzywne, wspieramy funkcjonowanie naszego systemu immunologicznego, spowalniamy procesy starzenia, regulujemy pracę układu pokarmowego i gospodarkę wodną organizmu. Dzięki temu zaczyna on pracować wydajniej, a my sami po prostu czujemy się lepiej – zapewnia Zuzanna Antecka, dietetyczka.

- Dietę możemy wzbogacić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być dodanie szklanki 100 proc. soku owocowego lub warzywnego do wybranego posiłku: śniadania lub obiadu. Tą drogą uzupełnimy niezbędną porcję witamin i składników odżywczych. Jak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia codziennie powinniśmy spożywać minimum 400 gram warzyw i owoców w 5 porcjach, a jedną z nich możemy zastąpić szklanką 100 proc. soku lub saszetką musu owocowo-warzywnego. Nie zawierają dodanych substancji słodzących, konserwantów czy barwników. Ich wartość odżywcza jest praktycznie taka sama jak owoców i warzyw, z których zostały wyprodukowane, a są przy tym wygodnie podane – mówi Zuzanna Antecka, dietetyczka i ekspertka kampanii „Soki i musy – witaminy w SMART formie”.

Jak zapewnia dietetyczka właściwa i zróżnicowana dieta, bogata w owoce i warzywa, także w postaci 100 proc. soków lub musów owocowych i warzywnych, realnie może przełożyć się na dobrą kondycję i energię do życia. 

Kampania „Soki i musy – witaminy w wygodnej formie” jest finansowana z budżetu Unii Europejskiej, Rzeczypospolitej Polskiej oraz ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, stanowiących wkład własny KUPS.

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) jest organizacją branżową zrzeszającą producentów soków oraz inne podmioty bezpośrednio współpracujące z branżą sokową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM