Oerlemans Foods: Zakończył się spór zbiorowy w Siemiatyczach

Autor: www.sadyogrody.pl 10 listopada 2016 10:55

Oerlemans Foods: Zakończył się spór zbiorowy w Siemiatyczach fot. materiały prasowe

Osiągnięto porozumienie kończące spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac i systemu premiowania pracowników w Oerlemans Foods Sp. o.o. w Siemiatyczach - podała NSZZ Solidarność.

Jak podano, od lipca br. trwały negocjacje w sporze zbiorowym o podwyżki płac i zmianę systemu premiowania pracowników, pomiędzy zarządem spółki a Organizacją Zakładową NSZZ „Solidarność”.

- Negocjacje były długie i skomplikowane, ponieważ dotyczyły zmiany systemu premiowania, który był nieefektywny i niesprawiedliwy dla większości zatrudnionych. Negocjacje przebiegały w burzliwej atmosferze, ponieważ strony sporu znacznie różniły się w swoich stanowiskach. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” ogłosiła nawet pogotowie strajkowe i oflagowała teren zakładu pracy. Jednakże w fazie mediacji udało się stronom wypracować kompromis i podpisać porozumienie. Przez cały okres negocjacji Biuro Prawne Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” udzielało pomocy prawnej i negocjacyjnej dla Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” - dodano.

Oerlemans Foods Polska jako międzynarodowa grupa od lat specjalizuje się w produkcji świeżo mrożonych warzyw i owoców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM