Niemiecka firma zbuduje zakład produkcji soków w Koprzywnicy

Autor: www.echodnia.eu/www.sadyogrody.pl 06 września 2016 16:06

Niemiecka firma zbuduje zakład produkcji soków w Koprzywnicy Zakład przetwórstwa owoców, jeden z najnowocześniejszych w Europie, zostanie wybudowany w Koprzywnicy. Będzie przerabiać rocznie około 100 tysięcy ton jabłek / fot. shutterstock

Zakład przetwórstwa owoców, jeden z najnowocześniejszych w Europie, zostanie wybudowany w Koprzywnicy (woj. świętokrzyskie). Będzie przerabiać rocznie około 100 tysięcy ton jabłek - podaje echodnia.eu.

Zakład będzie się specjalizował w produkcji soków NFC, czyli soków bezpośrednio wyciskanych z owoców, nie z koncentratu, naturalnie mętnych. Będzie to ponad 90 procent produkcji, resztę będzie stanowił koncentrat jabłkowy.

Inwestor, niemiecka firma Dreher, kupił od osób prywatnych sześciohektarowy teren przy drodze krajowej 79. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, jest on przeznaczony pod budowę zakładów przemysłowych. 

Budowa zakładu ma ruszyć w połowie września. Pierwszy sok ma popłynąć tam za niecały rok. Pracę znajdzie w przetwórni 50-70 osób. W sezonie zatrudniane będą dodatkowe osoby. Zakład oznacza miejsca pracy, ale także zbyt owoców. Deher nie planuje zawierania umów kontraktacyjnych z dostawcami, chce kupować owoce bezpośrednio od rolników i korzystać z punktów skupu.

Więcej na echodnia.eu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM