Nestlé zainwestowała w linię do produkcji deserków owocowych w tubkach Gerber

Autor: www.sadyogrody.pl 23 listopada 2016 15:12

Nestlé zainwestowała w linię do produkcji deserków owocowych w tubkach Gerber fot. materiały prasowe

Firma Nestlé zainwestowała 10 mln zł w nową linię produkcyjną w rzeszowskim zakładzie, z której schodzi najnowszy produkt marki Gerber - deserki owocowe w tubkach. Produkt wytwarzany jest na polski rynek oraz na eksport m.in. do krajów skandynawskich, Rosji, Czech, Szwajcarii, Francji, państw Beneluxu.

– Dzięki tej inwestycji zatrudniliśmy dodatkowych 60 osób. Tubki trafiły do sprzedaży z początkiem lipca. Od tego czasu wyprodukowaliśmy 5,5 mln sztuk tego produktu, a koniec roku planujemy zamknąć z wynikiem 10 mln sztuk – mówi Paweł Miłkowski, Dyrektor Zakładu Nestlé Polska S.A. Oddział w Rzeszowie. 

Rocznie z linii produkcyjnej fabryki w Rzeszowie schodzi ponad 100 mln sztuk produktów. Około 34% całej produkcji jest przeznaczonych na eksport m.in. do Rosji, Francji, Szwajcarii, Czech, Finlandii, na Ukrainę, a także Izraela, co oznacza, że produkty te spełniają zasady koszerności. Rocznie do fabryki, składającej się z 6 hal, trafia kilkanaście tysięcy ton owoców i warzyw pochodzących z polskich upraw. Codziennie w rzeszowskim zakładzie wytwarzanych jest prawie 90 ton produktów dla niemowląt i dzieci.

Istniejąca od 90 lat fabryka Nestlé w Rzeszowie produkuje dania i napoje dla dzieci marki Gerber, Boobo Frut raz Nestlé. Stosuje najnowsze technologie i sprawdzone surowce pochodzące głównie od polskich rolników. Na początku swojego istnienia zakład zajmował się produkcją słodyczy pod szyldem Fabryki Cukierków „Alima.” W latach 50. ubiegłego wieku przestawiono się jednak na wytwarzanie przetworów owocowo-warzywnych. W 1968 roku rozpoczęto produkcję soczków Bobo Frut. Firma „Alima” jako jedna z pierwszych w Polsce została sprywatyzowana. W 1992 roku została przejęta przez GERBER, który następnie dołączył do firmy Nestlé w 2007 roku. Dzięki temu dotychczasowa oferta produktów dla niemowląt i małych dzieci znacznie się powiększyła, pojawiły się nowe rynki zbytu i inwestycje.

Obecnie w rzeszowskiej fabryce Nestlé zatrudnionych jest ponad 400 osób. Wśród 330 produktów wytwarzanych w fabryce znajdują się m.in.: soki przecierowe Bobo Frut, deserki w tubkach Gerber, obiadki w słoiczkach. W fabryce Nestlé w Rzeszowie znajduje się jedno z najnowocześniejszych w Polsce i Europie laboratoriów: Centrum Badawczo – Rozwojowe. W 2016 w zakładzie powstała nowa linia produkcyjna, z której schodzi najnowszy produkt marki Gerber – deserki owocowe w tubkach. Koszt inwestycji to 10 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM