McCormick, producent przypraw, przejmuje spożywczą część Reckitt Benckiserwww.sadyogrody.pl - 21 sierpnia 2017 16:16


McCormick & Company Inc., producent przypraw, ogłosił oficjalnie zakończenie procesu przejęcia spożywczej części brytyjskiej spółki Reckitt Benckiser Group.

Pozyskane marki, w tym sosy Frank’s RedHot, French’s i Cattlemen’s to aktywa w strategiczny sposób uzupełniające szerokie portfolio marek McCormick. Firma sfinansowała przejęcie, przy cenie zakupu ok. 4,2 mld USD, z zastrzeżeniem pewnych zwyczajowych korekt wyceny, poprzez emisję nowego długu, składającego się z niezabezpieczonych uprzywilejowanych instrumentów dłużnych i pożyczek z opcją wcześniejszej spłaty, oraz podwyższenie kapitału własnego. Oferta obligacji i oferta akcji zostały sfinalizowane w dniu 11 sierpnia 2017 r.

- Cieszymy się z przejęcia Frank’s RedHot, French’s i innych kultowych, globalnych marek, ponieważ zakończona transakcja, od ponad dekady była na czele naszej listy potencjalnych strategicznych przejęć i przyniesie znaczną wartość dla akcjonariuszy. McCormick jest idealnym domem dla tych marek, ponieważ ich proste, czyste składniki czynią je płynnymi przyprawami. Dodanie do portfolio kolejnych wysoce komplementarnych marek pozwoli McCormickowi na czerpanie korzyści z rosnącego trendu na jedzenie pikantnych, aromatycznych dań z naturalnych, wysokiej jakości składników i jest spójne z naszą wizją by Nadać Życiu Smak. Utalentowani pracownicy firmy Reckitt Benckiser Foods zbudowali świetnie prosperujący biznes i nie możemy się doczekać współpracy z nimi, by kontynuować sukces firmy - zapewnia Lawrence E. Kurzius, prezes i dyrektor generalny McCormick.

McCormick & Company, Inc. globalna spółka z 4,4 miliarda USD rocznej sprzedaży. Produkuje, dostarcza na rynek i dystrybuuje przyprawy, mieszanki przypraw, przyprawy kulinarne i inne produkty smakowe dla całej branży spożywczej – punktów detalicznych, producentów żywności i gastronomii. 

Firma jest obecna w Polsce od 2011 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Stefanowie. McCormick Polska zatrudnia 800 osób.