Mazowsze: Wiśnie skupowane nawet za 0,6 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 sierpnia 2016 15:45

Mazowsze: Wiśnie skupowane nawet za 0,6 zł/kg Tegorocznego sezonu wiśniowego nie można zaliczyć do udanych. Ceny skupu owoców sukcesywnie spadały wraz ze zwiększającą się podażą / fot. shutterstock

Tegorocznego sezonu wiśniowego nie można zaliczyć do udanych. Ceny skupu owoców sukcesywnie spadały wraz ze zwiększającą się podażą. Obecnie – w końcówce sezonu – są drastycznie niskie.

Tegoroczny sezon skupu wiśni rozpoczął się cenami zbliżonymi do zeszłorocznych. Wraz ze zwiększającą się podażą owoców ceny spadały. Sadownicy apelowali o wstrzymanie zbiorów i dostaw do skupów – bo jak twierdzili – nie było powodów do obniżania przez przetwórstwo cen. Jednak w końcówce sezonu sytuacja nie poprawia się, a ceny wciąż spadają.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl na Mazowszu w gm. Jasieniec ceny skupu wiśni są drastycznie niskie. Obecnie wahają się między 0,6-1 zł/kg. Poziom najniższy dotyczy owoców przemysłowych (PW), zaś ten wyższy – owoców na mrożenie. Jeszcze dwa dni temu (02.08) wiśnie PW kosztowały 0,7 zł/kg, zaś tydzień temu skupy proponowały 0,9-1,2 zł/kg.

Warto wspomnieć, że w sierpniu ubiegłego roku średnie ceny skupu wiśni wynosiły 1,63 zł/kg za owoce do mrożenia, zaś te do tłoczenia kosztowały 1,03 zł/kg.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM