Mazowsze: Truskawki przemysłowe skupowane są za 1,35-3,2 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 13 czerwca 2016 14:26

Mazowsze: Truskawki przemysłowe skupowane są za 1,35-3,2 zł/kg Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl obecnie na Mazowszu w gm. Jasieniec ceny truskawek przemysłowych wahają się między 1,35-3,2 zł/kg / fot. PTWP

Na początku czerwca ruszyły pierwsze skupy truskawek. W zeszłym tygodniu owoce do przetwórstwa na Mazowszu kosztowały około 0,8-2 zł/kg. W bieżącym tygodniu ceny nieco wzrosły.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl obecnie na Mazowszu w gm. Jasieniec ceny truskawek przemysłowych wahają się między 1,35-3,2 zł/kg. Truskawka z szypułką klasy I skupowana jest za 1,7 zł/kg, zaś ta klasy II – za 1,35 zł/kg. Owoce bez szypułki kosztują 3,2 zł/kg. Ceny truskawek na eksport wynoszą 3 zł/kg. 

Według IERiGŻ-PIB, przeciętna cena skupu truskawek w szypułce do przetwórstwa w pierwszym tygodniu czerwca wynosiła średnio 1,24 zł/kg (ceny loco zakład). W tym wypadku odnotowano 29 proc. spadek w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Nie spadły ceny owoców bez szypułki - rok temu skupowane były średnio za 2,45 zł/kg, podobnie jak i w roku bieżącym. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM