Mazowsze: Stabilne ceny jabłek przemysłowych

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 20 września 2016 15:02

Mazowsze: Stabilne ceny jabłek przemysłowych Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych jest stabilna. Ceny - od czasu kiedy sadownicy zbuntowali się i przestali dowozić owoce do skupów – nie wykazują tendencji spadkowych. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych jest stabilna. Ceny - od czasu kiedy sadownicy zbuntowali się i przestali dowozić owoce do skupów – nie wykazują tendencji spadkowych. Jest szansa na ich wzrost?

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl ceny jabłek przemysłowych na Mazowszu w gm. Jasieniec wahają się między 20-21 gr/kg. Cena niższa dotyczy owoców przemysłowych, zaś wyższa – suchego przemysłu.

Od momentu kiedy sadownicy ograniczyli dostawy owoców do skupu, ceny utrzymują raczej stabilne poziomy. Jednak według szacunków ekspertów nie ma co liczyć na powtórkę z roku poprzedniego, kiedy to jabłka przemysłowe kupowane były nawet za 50 gr/kg. Nie dość, że podaż owoców w bieżącym roku będzie duża to pojawiają się problemy ze sprzedażą koncentratu jabłkowego, który w wyniku kiepskiego popytu jest tani. 

Związek Sadowników RP w chwili obecnie nie zaleca całkowitego wstrzymania dostaw, a ich ograniczanie. - Rekomendujemy analizę sytuacji i w momencie próby drastycznego zaniżania cen przez przetwórnie apelujemy o wstrzymywanie dostarczania „przemysłu”. W ostatnich tygodniach rynek pokazał, że zakłady przetwórcze potrzebują naszego surowca i dlatego nie możemy pozwolić na zakup go po rażąco niskich cenach - apeluje Związek Sadowników RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM