Mazowsze: Spadają ceny jabłek przemysłowych

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 30 marca 2016 16:17

Mazowsze: Spadają ceny jabłek przemysłowych Koniec miesiąca przyniósł zwrot akcji a ceny skupu mają spadać. Już w środę (30.03) jabłka przemysłowe kosztują 14 gr/kg / fot. shutterstock

Na Mazowszu w połowie marca ceny skupu jabłek przemysłowych wynosiły 15 gr/kg. Jednak na koniec miesiąca obserwować można zamiast oczekiwanego wzrostu – spadek. W rejonie grójeckim owoce z przeznaczeniem do przetwórstwa skupowane są za 14 gr/kg.

Już w połowie marca właściciele skupów jednogłośnie stwierdzili, iż od dłuższego czasu ceny sukcesywnie spadały i nie zapowiada się, żeby sytuacja miała się zmienić. Na co z kolei liczyli sadownicy.

Jednak na Mazowszu – w rejonie grójeckim – ceny jabłek przemysłowych od kilku tygodni wynosiły 15 gr/kg. Koniec miesiąca przyniósł zwrot akcji a ceny skupu mają spadać. Już w środę (30.03) jabłka przemysłowe kosztują 14 gr/kg.

Nic w tym dziwnego, tym bardziej, że sytuacja na rynku koncentratu jest coraz gorsza. W związku z wysokimi cenami – w porównaniu do tych sprzed roku – chiński zagęszczony sok jabłkowy jest bardziej konkurencyjny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM