Mazowsze: Ceny skupu jabłek wahają się między 30-32 gr/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 11 stycznia 2016 16:06

Mazowsze: Ceny skupu jabłek wahają się między 30-32 gr/kg Po świątecznej przerwie punkty skupów znów skupują owoce przemysłowe, a w woj. mazowieckim ceny nie przekraczają 30-32 gr/kg/ fot. shutterstock

W końcówce roku ceny skupu jabłek przemysłowych wynosiły 30-45 gr/kg. Po świątecznej przerwie skupy znów zaczynają kupować owoce do przetwórstwa, a w woj. mazowieckim ich ceny nie przekraczają 30-32 gr/kg.

W większości rejonów Polski na koniec grudnia skupy zakończyły lub szykowały się do zakończenia skupu. Według badania „Barometr cen skupu jabłek przemysłowych” przeprowadzonego w dniu 17.12.2015 w całej Polsce skup jabłek przemysłowych został zakończony na poziomie 30-45 gr/kg.

Wraz z początkiem roku skup zaczyna nabierać rozpędu. Sadownicy zaczynają otwierać przechowalnie i sprzedawać pozostawione w nich jabłka . Jak podaje monitoring cen Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ostatnim tygodniu jabłka przemysłowe były skupowane w dwóch województwach: łódzkim (45 gr/kg) i mazowieckim (30 gr/kg). Na dzień dzisiejszy ceny skupu w woj. mazowieckim od zeszłego czwartku (07.01) nie zmieniły się i wynoszą 30-32 gr/kg.

Warto wspomnieć, że w okresie styczeń - luty 2015 r. owoce z przeznaczeniem do przetwórstwa skupowane były za około 25 gr/kg. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM