Mazowsze: Ceny jabłek przemysłowych wzrosły o 1-2 grosze

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 04 października 2016 16:07

Mazowsze: Ceny jabłek przemysłowych wzrosły o 1-2 grosze W ostatnim czasie na Mazowszu ceny owoców do przetwórstwa były stabilne, jednak wraz z początkiem października odnotowały niewielki wzrost. / fot. shutterstock

Tegoroczny sezon skupu jabłek przemysłowych pozostawia wiele do życzenia. W ostatnim czasie na Mazowszu ceny owoców do przetwórstwa były stabilne, jednak wraz z początkiem października odnotowały niewielki wzrost.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl ceny jabłek przemysłowych na Mazowszu w gm. Jasieniec wahają się między 21-22 gr/kg. Cena niższa dotyczy owoców przemysłowych, zaś wyższa – suchego przemysłu. Jeszcze wczoraj w tym miejscu jabłka przemysłowe kosztowały 20-21 gr/kg.

Jednak niewielki ten nie wielki wzrost cen raczej nie zapowiada większych podwyżek. Owoców do jest dużo, a popyt ze strony zakładów przetwórczych jest raczej niski.  

Ponadto, ceny zagęszczonego soku jabłkowego są o ok. 10-15 proc. niższe niż przed rokiem. Spadki cen są odzwierciedleniem relatywnie wysokiej podaży koncentratu w Polsce i UE. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM