Maspex wyda 350 mln zł na inwestycje, m.in. w zakłady w Łowiczu i Olsztynku

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 29 czerwca 2017 12:41

Maspex wyda 350 mln zł na inwestycje, m.in. w zakłady w Łowiczu i Olsztynku fot. materiały prasowe

W tym roku Grupa Maspex Wadowice planuje wydać na inwestycje około 350 mln zł. - Startujemy z częścią produkcyjną w Łowiczu i budową centrów logistycznych w Lublinie, Olsztynku i Łowiczu - mówi prezes Krzysztof Pawiński w wywiadzie dla portalspozywczy.pl.

Inwestycje w Łowiczu to oczywiście zakład przetwórstwa owoców i warzyw przejęty od Agros-Nova, a w Olsztynku - fabryka soków, przecierów i napojów marki Kubuś.

- Inwestycje organiczne to podstawowa i integralna część rozwoju naszej firmy. Przejęcia się zdarzają, a inwestycje i rozwój organiczny to proces stały - mówi w wywiadzie dla portalspozywczy.pl, Krzysztof Pawiński.

- Jeśli firma chce oferować produkty na najwyższym poziomie, także tym technologicznym, to proces inwestycji nigdy się nie skończy, musi być na stałe wpisany w jej działalność - dodaje.

Przyznaje także, że największą uciążliwością dla przedsiębiorców są przepisy z zakresu prawa budowlanego. - W Polsce trzeba czekać ponad 160 dni na wydanie pozwolenia na budowę. To jest wstyd i marnowanie naszych zasobów. Jeżeli chcemy, aby polska gospodarka rozwijała się nadal dynamicznie w tym obszarze, skrócenie czasu oczekiwania na pozwolenie na budowę powinno być kwestią priorytetową - komentuje prezes Grupy Maspex Wadowice.

Czytaj więcej na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM